Styl Japandi cz.2
Styl Japandi. Czym kierować się, projektując wnętrza w tej estetyce? Opisuję na przykładzie salonu, kuchni, łazienki, sypialni i domowego biura. Zapraszam do lektury!
Styl Japandi. Czym kierować się, projektując wnętrza w tej estetyce? Opisuję na przykładzie salonu, kuchni, łazienki, sypialni i domowego biura. Zapraszam do lektury!
Sięgnijmy do historii, a mianowicie do lat 50. XIX wieku. Wówczas Japonia, po 200 latach, otwiera swoje granice. W roku 1863, duński porucznik marynarki wojennej, William Carstensen, odwiedza Japonię i będąc nią zafascynowany, pisze książkę "Japan's Capital". Z czasem duńscy projektanci, zaintrygowani krajem kwitnącej wiśni, zaczynają odkrywać jak wiele łączy ich koncept hygge z japońskim wabi-sabi. Jest to niewątpliwie zamiłowanie do prostoty i naturalnych materiałów. Skandynawskie wzornictwo ulega wpływom orientalnej estetyki. Powstaje styl Japandi - od słów 'Japan' i 'Scandinavia', tworzący nową definicję luksusu - spokój, jakość, minimalizm, subtelność.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze paneli podłogowych? Czy w marketach budowlanych znajdziemy takie produkty, które posłużą lata? Jakie są rodzaje, sposoby montażu i ceny paneli podłogowych? Na jaką posadzkę się zdecydować, kiedy planujemy instalację ogrzewania podłogowego? Na te i inne pytania, poszukam dziś odpowiedzi w rozmowie ze specjalistą od podłóg w showroomie, do którego często wracam w ramach swojej pracy - A&A Wnętrza . Wracam nie tylko ze względu na przemiłą obsługę, ale przede wszystkim ze względu na pełen profesjonalizm. Showroom posiada w swojej ofercie m.in. panele od Pergo i Tarkett.
Niezależnie od tego, czy właśnie rozpoczęliście budowę domu, podpisaliście umowę z deweloperem czy szykujecie się do remontu, jest kilka punktów, które warto przemyśleć w pierwszej kolejności szykując się do urządzenia wnętrza. Nie zawsze możliwe jest dokonanie inwentaryzacji (pomiarów) przed przystąpieniem do projektu; przy kupnie mieszkania od dewelopera, warto jest poprosić go o rzuty architektoniczne i branżowe, tj. takie, na których zaznaczone będą podłączenia elektryczne i wodno-kanalizacyjne. Jeśli budujecie dom, wszystko co potrzebne, znajdziecie w projekcie.
Styl francuskich kamienic fascynuje. Zdjęcia ich wnętrz można oglądać godzinami, zastanawiając się, w czym tkwi ich sekret. Nie sposób jednak nie wrócić do historii, żeby jak najpełniej zrozumieć to, jak widzimy dziś paryską architekturę.
Kuchnia, jadalnia i salon- połączenie tych pomieszczeń w jednej, otwartej przestrzeni, stało się normą w ciągu ostatnich lat. I o ile jadalnia z salonem potrafią pięknie ze sobą współgrać, to pojawia się pytanie co z kuchnią? Czy zawsze chcę mieć sprzęty i blaty kuchenne na widoku? Co zrobić, kiedy przychodzą goście a ja chciałabym, żeby bałagan w kuchni, który powstał na skutek przygotowań do wspólnego biesiadowania, zniknął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki?